Daily Archives: 27.11.2015

Чорна сповідь моєї Вітчизни

Вісімдесят два роки пройшло відтоді, як нашу землю спустошив один із найстрашніших в історії людства голодоморів – 1932-1933 років. То була жахлива сторінка для нашого народу. Мільйони невинно загублених життів та скалічених доль, безлюдні села, страх у людських душах – ось чорний слід Голодомору. Завдання молодого покоління – зберегти пам’ять про все, що відбулося на українській землі. І героїчне, і трагічне. Спільна пам’ять та спільна історія мають об’єднувати нас, робити сильнішими. Це фундамент нашого майбутнього.

Організаторами виховного заходу «Чорна сповідь моєї Вітчизни», який відбувся 27.11.2015 р. стали вчителі кафедри естетики та здоров’я І.М. Москаленко, С.П. Мотрій, В.С.Козаченко, О.В.Іщенко, В.В.Михайліченко, О.В.Стороженко, С.С. Сватковська разом з учнями 9-11 класів школи, за допомогою мистецтва слова, пісні, танцю зуміли передати найболючішу тему з усіх, яких торкаєшся вдивляючись у ті страшні роки — Голодомор…, його жертви…, знищення українських синів і дочок.

Хочеться вірити що ми зробимо усе, щоб подібні трагедії ніколи більше не могли повторитися на українській землі.

DSC_0008DSC_0027DSC_0032DSC_0041DSC_0058

До Дня пам’яті жертв голодоморів учні 8-Б класу відвідали Гадяцький історико-краєзнавчий музей.

DSCN3528DSCN3530

На виконання річного плану роботи школи-інтернату на 2015-2016 н.р., відповідно до Указу Президента України від 09.11.2015 року № 633/2015 «Про відзначення Дня Гідності та Свободи», з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, виховання в молодого покоління почуття національної гідності, у зв’язку з відзначенням 21 листопада 2015 року Дня Гідності та Свободи України класними керівниками, вихователями 1-11 кл. у школі проведені виховні години, уроки-пам’яті «Україна — тереторія гідності та свободи», огляд літератури «Гортаючи сторінки історії», екскурсії до Гадяцького історико-краєзнавчого музею, присвячені доленосним для України подіям.

ГАДЯЧ-МІСТО КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ

З метою формування національної свідомості, виховання любові до рідної землі, її історії, відновлення і збереження історичної пам’яті учні 7-Б класу під керівництвом вихователів Чайки Н.О., Терешкевич Т.М. підготували і провели усний літературний журнал «ГАДЯЧ-МІСТО КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ». Вони розповіли про історію рідного краю, починаючи зі скіфських часів, про давньоруські поселення періоду Київської Русі, про будівництво в ХІ столітті оборонної лінії та виникнення Гадяцького городища.

Учні 5-6 класів дізналися про те, що вже у ХІІ столітті Гадяч перетворюється на одне з  найвизначніших міст України, а з 1663 по 1668 рр. гетьман Іван Брюховецький переніс сюди свою резиденцію, зробивши Гадяч на 5 років столицею Лівобережжя. Цікавою була розповідь про видатних діячів Гадяччини – Михайла Драгоманова, Олену Пчілку, Лесю Українку.

Ми гордимося славним історичним минулим нашого рідного краю і пам’ятаємо, що є нащадками вільного козацького роду гетьманської столиці.        Гадяч