Monthly Archives: Январь 2016

Рік за роком з краю в край йде Угодник Миколай!

З першим снігом і морозами приходять в Україну зимові свята. Найбільшим і найрадіснішим для дітвори є День Святого Миколая. Саме ним розпочинається цикл новорічних та Різдвяних святкувань. Очікуваним та значимим це свято є для дітей, адже вони вірять у чудотворну силу Святого Миколая і чекають від нього подарунків, здійснення своїх мрій. Хлопчики і дівчатка до цього свята готуються цілий рік, щоб отримати подарунок від Миколая, намагаються добре вчитися, поважати старших, допомагати батькам.
18 грудня у актовій залі Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату відбулася святкова вистава до Дня Святого Миколая. Зранку щирі вітання від Миколая приймали учні 5-11 класів, який заходив до кожного класу і роздавав солодощі, а діти які проживають у гуртожитку школи-інтернату знайшли смаколики під подушками. Святкову виставу «»«Як у нашій Україні ми святкуєм Миколая» підготували учні 1- 4 класів під керівництвом педагога-організатора І.М.Москаленко, керівників гуртків С.С. Сватковської, О.О.Олешко. Звуками веселих мелодій почалася концертна програма. Школярі розповідали про історію улюбленого зимового свята, про Святого Благодійника, якого в народі іменують Великим Чудотворцем, славили Святого Миколая піснями і віршами, читали молитви до Святителя. Юні учасники хореографічного ансамблю «Сонечко» показали, як саме зустрічали дітки Миколая в Україні з давніх-давен.
Директор школи Ольга Григорівна Беседа поздоровила зі святом своїх учнів і подякувала вчителям, вихователям, батькам за їх виховання й успіхи.
На свято завітав Миколай (роль якого виконував учень 10-А класу Марк Буткін) із ангелам. За гарні вчинки та хорошу поведінку Миколай нагородив школярів подарунками. Після того, як ангели роздали всі дарунки, діти пообіцяли Миколаю залишатися такими добрими та чемними протягом року.
«Многая літа, многая літа…» – лунав школою дитячий спів: як побажання довгих літ добрим людям і добрим справам.

Турнір «Сова мудрості»

З метою популяризації інтелектуальних ігор, як засобу виховання і організації дозвілля школярів, формування інтелектуальної еліти школи, виховання всебічно розвиненої особистості, підтримки обдарованих дітей, розвитку їх творчих здібностей 9 грудня 2015 року у приміщенні Гадяцької районної бібліотеки для дітей відбулася фінальна гра турніру юних інтелектуалів серед учнів міських шкіл на приз Гадяцького міського голови «Сова мудрості».
Учні мали можливість перевірити та продемонструвати свої знання у різних галузях науки: географії, літературі, фізиці, математиці, біології, астрономії, мистецтві, народознавстві. Бої були напруженими і цікавими, а учасники рівні у своїх силах, тож основна частина ігор, яка складалася із двадцяти запитань, так і не визначила єдиного переможця. Тоді керівник дитячої філії клубу задав ще декілька питань, переможця було визначено. Ним стала команда нашої школи «Родом з 90-х» у складі Вадима Грицая, Артема Свістельника, Дмитра Киченка, Юлії Ференц, Анастасії Мельник, Віталія Харченка, яка і отримала головний приз турніру – статуетку «Сова мудрості». Згодом на ній викарбують імена переможців, а потім передадуть на зберігання до Гадяцького історико-краєзнавчого музею.
Команда «Родом із 90-х» та ще кілька команд із найбільшим рейтингом візьмуть участь у супер-фіналі, де зійдуться в інтелектуальних поєдинках із кращими командами сільських шкіл району. Переможці всіх сезонів будуть запрошені на святкування 15-річчя клубу «Магніт», де будуть на рівних змагатися за перемогу з дорослими інтелектуалами.

DSC_0045DSC_0055

Стежками рідного міста

7 грудня учні 7-Б класу разом із вихователями Чайкою Н.О. та Терешкевич Т.М. відвідали визначні місця рідного міста Гадяча. Діти долучилися  до історії нашого краю, ближче ознайомилися із долями знайомих земляків. Надзвичайно цікаво провели короткий екскурс минулим. Зацікавили учнів ряд місць, пов’язаних з родиною Драгоманових. По провулку Лесі Українки знаходиться пам’ятний знак, де раніше була садиба Драгоманових. Нині це місце зветься Драгоманова гора. Тут народився Михайло Драгоманов і Олена Пчілка. По вулиці М. Драгоманова на будинку редакції газети «Гадяцький вісник» є меморіальна дошка, на якій вказано, що тут з 1917 по 1919 рік працювала редактором Олена Пчілка. З впевненістю можна сказати, що такі чудові екскурсії змушують задуматися над історією рідного краю і докладати всіх зусиль, щоб згодом власними вчинками прославити Батьківщину. DSCN1796DSCN1793DSCN1788

Готуючись до Всеукраїнського тижня права, учні 7-Б класу під керівництвом вихователів Чайки Н.О. та Терешкевич Т.М. виготовили стіннівку «Права дитини» та провели вікторину «Чи знаєш ти свої права?», годину спілкування «Вчинок і наслідок».IMG_0004IMG_0006