Monthly Archives: Июль 2016

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ

Published by:

Цими днями у Гадяцькій спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна побували учасники триденного обласного виїзного семінару-практикуму «Шляхами героїчної слави українського народу».
У ході екскурсії методисти органів управління освітою райдержадміністрацій та міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад, директори центрів юних туристів Полтавщини ознайомилися з досвідом роботи з патріотичного виховання учнів, відвідали оздоровчий комплекс із басейном, оглянули учбові кабінети, актову залу та шкільний музей. Директор школи Ольга Беседа ознайомила гостей із роботою школи, завданнями та планами у навчанні та вихованні підростаючого покоління.
Учні-екскурсоводи цікаво розповіли про історію великої і дружньої сім’ї школи-інтернату. Не кожен навчальний заклад може пишатися своєю віковою історією.
Школа славиться традиціями, що склалися роками і десятиліттями, коли вівся пошук кращого, найголовнішого, найоптимальнішого. Учні, педагоги, всі, хто причетний до Гадяцької школи-інтернату, в житті дотримуються девізу: «Завжди і скрізь бережи честь школи-інтернату!».
Учасники семінару та вчителі школи, у ході спілкування, обмінялися думками, планами, порадами, досвідом туристсько-краєзнавчої, музейної та екскурсійної діяльності в системі національно-патріотичного виховання учнівської молоді і погодилися, що такі заходи цікаві і корисні як для учасників, так і для приймаючої сторони.
сем сем1 сем2 сем3 сем4 сем5

ЗМАГАЛИСЯ ЗА КУБОК

Published by:

Колектив Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради розуміє, що найдорожчим скарбом, яким нагороджує людину природа від народження і на довгі роки життя, є здоров’я. Це справді незвичайне багатство, яке необхідно повсякчас збільшувати та надійно берегти. Фундамент здоров’я закладається у дитячому віці, а тому у навчальному закладі найбільша увага приділяється заняттям фізкультурою, і не лише на уроках фізичного виховання, а й у позаурочний час. На базі школи-інтернату діють спортивні секції (плавання, футбол, східні єдиноборства, теніс, бокс та ін.). Учні-інтернатівці активні учасники не лише шкільних, а й міських, районних, обласних, всеукраїнських змагань. Виставковий стенд спортивних нагород школи постійно оновлюється новими кубками та відзнаками. Над насиченим спортивним життям школи постійно працюють вчителі фізичного виховання В.М. Шийка, О.В. Іщенко, В.С. Козаченко, С.М. Прядка.
Традиційно, навесні, у школі проводяться змагання з футболу на Кубок директора школи. Цього року у ньому взяло участь чотири команди – збірні 8-х, 9-х, 10-х та 11 класів.
У фінальному матчі зустрілися збірні 10-х та 11 класів. Боротьба за бажану і престижну нагороду була по-спортивному азартною і хвилюючою. Сили і можливості команд були рівними та все ж футболісти-десятикласники зуміли обіграти своїх старших друзів із рахунком 3:0. Кращим гравцем футбольного турніру названо Сергія Коленка, а кращим воротарем став Михайло Степанович.
Переможців привітала директор школи-інтернату Ольга Беседа, вручивши їм перехідний Кубок. «Спортивні ігри ведуть не лише до перемог за Кубки, а й ведуть до перемог в особистому характері, — зазначила Ольга Григорівна звертаючись до учасників фінальної гри. — Я бажаю вам зміцнювати свій характер. Успіхів вам і у спорті, і у навчанні, і у житті».

фут фут1 фут2 фут3 фут4 фут5

ПРЕЗЕНТУВАЛИ СВОЇ УСПІХИ ТА ЗАХОПЛЕННЯ

Published by:

Щоб досягти успіху, не обов’язково встановлювати рекорд і потім відшукувати своє ім’я у Книзі рекордів Гіннеса. Іноді просто потрібно бути наполегливим, цілеспрямованим і послідовним. 9-А клас Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради, за результатами навчання у першому семестрі цього навчального року зайняв ІІІ місце. У класі 8 відмінників – Максим Іюльський, Юлія Коваль, Роман Момот, Альона Микитенко, Катерина Москаленко, Михайло Ребрик, Вікторія Титаренко, Дарина Кириченко; 14 хорошистів – Ярослав Вовк, Катерина Єременко, Валентина Звіздун, Олексій Зозуля, Ігор Кобзар, Станіслав Колодяжний, Віталіна Лучак, Дарина Наріжна, Сергій Пунько, Владислав Сизьон, Дарія Товста, Дмитро Фастовець, Владислав Грицан, Валерія Рень, Таміла Чорногор.
Цього року призерами ІІІ обласного етапу Всеукраїнських предметних олімпіад стали: Вікторія Титаренко (ІІ місце, біологія, ІІІ місце – хімія), Альона Микитенко (ІІІ місце – українська мова та література), Катя Москаленко (ІІІ місце – російська мова та література).
Всі успіхи, вподобання та життя класу представили дев’ятикласники у своїй класній презентації. А розповісти їм було про що. У школі вони провели цікавих і пам’ятних дев’ять років.
А починалося все 1 вересня 2007 року, коли класовод Людмила Харченко та вихователі Оксана Петрик та Лариса Сіренька, вперше завели дітей до школи, до класу. З того часу і почалося шкільне життя повне перемог і поразок, веселощів і суму через не очікувану оцінку, цікавих заходів позакласної роботи, спортивних змагань, пізнавальних конкурсів… Непосидючі, творчі, веселі, кмітливі – вони однакові та водночас різні. Кожен із них має своє захоплення, про що і розповідали під час заходу. Наприклад, Дарія Товста та Роман Момот із задоволенням вивчають англійську мову. Вони зі сцени читали сонети Шекспіра в оригіналі. Дарина Кириченко і гарно малює, і віртуозно виконала музичний твір на фортепіано. Михайло Ребрик не лише навчається на відмінно та має переможні результати у предметних олімпіадах та конкурсах, а й захоплюється боксом та грою на гітарі. Владислав Сизьон добре навчання поєднує з грою у футбол – він є членом команди району «Псьол» та команди школи «Інтер». Дмитро Фастовець і боксер добрий, і гуморески розповідати вміє, як кажуть, з почуттям.
Пісні й танці у виконанні учнів, перепліталися із розповідями про класне життя, про особисті захоплення. Під час презентації дев’ятикласники впевнено заявили, що майбутнє України неможливе без морально-духовних цінностей, і що змінити світ на краще можна лише тоді, коли змінюєш на краще себе.
По закінченню заходу, звертаючись до учнів, учителів та батьків, директор школи Ольга Беседа наголосила, що 9-й клас – випускний, а тому потрібно звернути увагу на результати навчання. Ольга Григорівна зазначила, що варто лише зуміти мудро розпорядитися своїм майбутнім і встигнути зробити багато добра, а кожен задум потрібно починати вже сьогодні.
Колектив 9-А класу щиро дякує за допомогу у підготовці свята-презентації: педагогу-організатору І.М. Москаленко, хореографу С.С. Сватковській, звукорежисеру Є.Є. Кормічу, учителю ангійчької мови В.І. Тарасюк, студентам Гадяцького училища культури О. Пономарьовій та С. Лимарю, батькам учнів.

9а3 9а2 9а1 9а

УЧНІ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ ПОБУВАЛИ У ПОЛІЦІЇ

Published by:

Співробітники Гадяцького відділу поліції для учнів Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради провели екскурсію по підрозділу.
Спочатку старший інспектор ювенальної превенції Сергій Дубницький коротко розповів гостям про роботу кожної служби відділу та про специфіку і умови роботи поліції. Потім познайомив школярів з черговою частиною та показав кімнату затриманих та доставлених осіб.
У ході екскурсії діти могли на власні очі побачити, як працюють слідчі та інспектори поліції превентивної діяльності. А потім школярів запросили до актової зали та показали спеціальні засоби і розповіли про умови й межі їх застосування. Діти мали можливість не тільки побачити їх, а й потримати в руках. Звичайно не обійшлося і без примірки бронежилетів, каски та інших спецзасобів.
У ході бесіди правоохоронці нагадали дітям про неприпустимість вживання тютюнових виробів, алкогольних напоїв та наркотичних засобів з приведенням конкретних випадків впливу на організм людини пагубних звичок. Школярі дізнались, коли і за які проступки настає адміністративна та кримінальна відповідальності для неповнолітніх, яке покарання загрожує за той чи інший вид правопорушення. Учням також було наведено факти вчинення злочинів неповнолітніми на території району.
По завершенню екскурсії діти подякували поліцейським за теплий прийом та нові знання про роботу поліції.

8б 8б1 8б2 8б3 8б4

ЗВУК ІМЕНІ ТВОГО…

Published by:

День народження… Воно пахне дитинством, теплими маминими долонями, що готують святковий обід, щебетом дзвінкоголосого привітання друзів… Кожна людина несе у собі зіркове світло, світло тієї зірки, під якою вона народилася. А що допомагає зіркам? Їхні імена, їхні знаки зодіаку! Родинне свято «Солодкий звук імені твого», присвячене Дню іменинника, дало можливість учням 5-Б класу Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради, розповісти про історію свого імені та свій зодіакальний знак. Адже ім’я має велике значення для кожного з нас, воно супроводжує нас усе життя.
Тепла і невимушена атмосфера свята налаштовувала на позитивні відчуття, які передавалися від учасників заходу до глядачів, і навпаки. Ведучі свята, дев’ятикласниці Потапенко В. та Трачук А., у своїх репризах, вміло підкреслювали таланти школярів. П’ятикласники співали, танцювали, грали на музичних інструментах, розповідали про свої імена та свої уподобання. А поява казкових героїв (Попелюшка – Москаленко Л., Карлсон – Дудник В., Русалонька – Жартовська А.), які завітали на свято, стала несподіванкою для всіх присутніх.
Свою творчість та фантазію під час підготовки свята проявили: педагог-організатор Ірина Москаленко, музрежисер Євген Корміч, хореограф Світлана Сватковська, майстер-костюмер Надія Капустянська, класний керівник 5-Б класу Галина Ківшик, вихователі Світлана Чорна та Наталія Москаленко.

ім ім1 ім2 ім3

ЗАЦВІТЕ ЯБЛУНЕВА АЛЕЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Published by:

У рамках Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», команда джурівців «Гадяцькі вепри» Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради, взяла участь у благоустрої та озелененні подвір’я рідної щколи. Учні посадили яблуневу алею, яку присвятили поетичній перлині Гадяцького краю – Лесі Українці.

яб яб1 яб2

Published by:

Учні Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради, учасники команди «Гадяцькі вепри» Михайло Орос, Тетяна Лут (10-Б) та Владислава Потапенко (9-Б) виступили з пропозицією організувати прибирання центральної алеї Лесиного гаю. Джурівці оглянули територію улюбленого місця відпочинку гадячан та гостей міста, визначилися із об’ємом робіт та спланували роботу по упорядкуванні. А за кілька днів, разом з членами команди «Гадяцькі вепри», тут працювали учні 10-Б та 11 класів школи. Разом із педагогами вони вигрібали, вимітали, збирали сміття, упорядковували місця відпочинку.
Нагадаємо, що рій «Гадяцькі вепри» у 2015 році став переможцем у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), виборовши перше місце із 26 команд України.

лес лес1 лес2 лес3

Published by:

Головною формою роботи з обдарованою молоддю є участь учнів у роботі Малої академії наук. Із 2003 року в Гадяцькій спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ст. ім. Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради діє шкільне наукове товариство. У його складі працює 10 секцій: з географії, економіки, математики, української мови, української літератури, історичного краєзнавства, інформатики, медицини, англійської мови та фізики, науковими керінвиками яких є досвідчені вчителі-предметники школи-інтернату: Фесенко С.А., Кубар Н.Ф., Парака В.М., Ківшик Г.В., Бурлай О.Г., Касьян С.Л., Галушка Н.А., Хоменко Л.І. та Ілляшенко В.В. Цього року у ІІ-му турі конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт брали участь 6 учнів-членів МАН України. Дипломами ІІІ ступеня нагороджені роботи «Із вишивкою по життю» — автор учениця 9-Б класу Владислава Потапенко, секція українське народне мистецтво (науковий керівник – учитель української мови та літератури Ілляшенко В.В.) та «Життя і творчість Лесі Українки: крайовий аспект» — автор – учениця 11 класу Вікторія Щочка, секція української літератури (науковий керінвик – учитель української мови та літератури Касьян С.Л.). Грамотою Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА нагороджено Юлію Скляр, ученицю 11 класу за роботу «Динаміка розвитку «шкільних хвороб» серед учнів Гадяцького району», секція медицина, науковий керівник – учитель хімії та біології Бурлай О.Г. Учениця 10-Б класу Діана Урбанська зайняла ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика (вчитель Ревегук С.В.).

акад

Published by:

У 2015-2016 навчальному році у Гадяцькій спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради було проведено ІІ етап Всеукраїнських предметних олімпіад з 14 навчальних предметів, у яких взяли участь 342 учні, зокрема, з української мови і літератури – 57 учнів 7-11 класів, з англійської мови – 20 учнів 8-11 класів, з історії – 37 учнів 8-11 класів, з математики – 50 учнів 6-11 класів, з біології – 45 учнів 8-11 класів, з фізики – 16 учнів 8-11 класів, з географії – 32 учні 8-11 класів, з економіки – 5 учнів 9-11 класів, німецької мови – 2 учні з10-11 класів, з інформаційних технологій – 22 учні 8-11 класів, з правознавства – 6 учнів 9-10 класів, з зімії – 40 учнів 7-11 класів, з російської мови та зарубіжної літератури – 5 учнів 9-11 класів.
І місце зайняли 37 учнів, ІІ місце – 42 учні, ІІІ місце – 51 учень.
У ІІІ-му етапі Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад з базових дисциплін взяли участь 33 учні нашої школи і отримали 10 призових місць:
1. Юлія Ференц, 11 кл., німецька мова, ІІІ місце, вчитель Н.П. Москалець.
2. Катерина Москаленко, 9-А кл., російська мова та література, ІІІ місце, вчителі Т.О. Сидоренко, Л.М. Солодовник.
3. Вікторія Титаренко, 9-А кл., хімія/біологія, ІІІ/ІІ місце, вчителі О.Г. Бурлай, В.М. Парака.
4. Альона Микитенко, 9-А кл., українська мова та література, ІІІ місце, вчитель І. О. Микитенко.
5. Ірина Одинець, 10-Б кл., українська мова та література, ІІ місце, вчитель С. В. Ревегук.
6. Вікторія Щочка, 11 кл., українська мова та література, ІІІ місце, МАН секція «Українська література», ІІІ місце, вчитель С.Л. Касьян.
7. Юлія Козуб, 8 кл., географія, ІІІ місце, вчитель С.А. Фесенко.
8. Олександр Бондаренко, 10-А кл., географія, ІІ місце, вчитель С.А. Фесенко.
9. Михайло Степанович, 10-А кл., географія, ІІІ місце, вчитель С.А. Фесенко.

олім

ВІТАЄМО МИХАЙЛА РЕБРИКА – ПЕРЕМОЖЦЯ ІІ-го етапу всеукраїнської ОЛІМПІАДИ «DREAMECO»

Published by:

З метою виявлення та підтримки талановитої учнівської молоді, яка здійснює експериментальну й науково-дослідницьку роботу в галузі екології, Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Міжнародною школою «Меридіан» 7-8 квітня 2016 року в м. Києві в приміщенні Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді був проведений ІІ етап Всеукраїнської олімпіади «DreamECO» (Міжшкільний екологічний проект). До участі в олімпіаді були запрошені учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів і вихованці позашкільних навчальних закладів. Олімпіада проводилася у два етапи: І етап – відбірковий (заочний), ІІ етап – фінальний (очний). Проекти,відібрані для участі в «DreamECO», стосувались екологічних проблем і несли ідеї збереження природного середовища.
Учень 9-А класу Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П.Кочергіна Полтавської обласної ради представив свій науковий проект «Забруднення навколишнього середовища газовими свердловинами на Гадяччині» у номінації «Якість довкілля». За рішенням журі конкурсу Михайло став переможцем і нагороджений Дипломом І ступеня та отримав у подарунок планшет.
Вітаємо Михайла та його керівника проекту, вчителя фізики Людмилу Хоменко. Бажаємо їм натхнення, творчої наснаги, успіхів, досягнень та звершень, здійснення мрій та всього найкращого!

P.S.: Щиро дякуємо ветерану нафтогазової промисловості та автору книг про розвиток нафтогазової галузі на Гадяччині Віктору Павленку за надані матеріали.

хом хом1 хом3