Daily Archives: 04.07.2016

ЗУСТРІЧАЄМО ПТАХІВ

Published by:

Птахи – це окраса природи. Кожен полюбляє милуватися ними та слухати їхні мелодійні співи.

Разом із першим весняним теплом птахи летять на батьківщину, на місце своїх колишніх літніх гніздівель. Вони повертаються один за одним, починаючи з березня і закінчуючи початком травня. У середині березня з зимівель повертаються перші птахи, вони прилітають з весняним вітром, радуючи своєю появою людей.
Дзвінкоголосий спів жайворонка, журавлиний клин, що пролітає над містом, спів солов’я на калині нікого не залишить байдужим.
Як же сьогодні ми готуємося до зустрічі весни та птахів? Шкільна родина Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ст. ім. Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради добре дбає про те, щоб птахи повернулися на рідну землю, щедро дарували весняні пісні. У нашому шкільному саду завжди гарно прибрано: сухе гілля обпиляне, опале листя винесене, дерева побілені. На деревах розвішені годівнички, які своїми руками виготовили наші учні. А старшокласники разом із батьками підготували новенькі шпаківні. Пташиній родині буде затишно і гарно у нашому саду.
З приходом весни наша школа немов прокидається від зимового сну, під її стріхою будують та ремонтують свої гнізда ластівки: для своєї малечі хочуть збудувати затишну домівку , щоб не переводився пташиний рід. За народним повір’ям, де ці птахи будують гнізда, там родина буде щаслива.
І ми віримо, що вся наша шкільна родина і вся Україна буде багата, щаслива, щедра і красива, як весна.
пт пт1 пт2 пт3

ПРИЙШЛА МАСЛЯНА ДО НАС!

Published by:

Учні, вчителі, вихователі, працівники, батьки, гості Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради святкували проводи зими та її одвічних супутників – холоду, морозу і снігу. Всі зібралися, щоб урочисто зустріти весну, яка несе з собою світло, тепло і радісне пробудження природи.
Учні декламували вірші, співали веснянки,водили хороводи, закликали Масляну. Із вітальним словом до присутніх звернулася директор школи-інтернату Ольга Беседа побажала веселого ярмаркування, мирного сонячного життя, міцного здоров’я, добра та злагоди, а також наголосила, що ярмарок буде не тільки веселим гулянням, а й корисною, доброю справою – вилучені від продажу виробів кошти стануть допомогою та підтримкою для бійців АТО.
Завирував ярмарок на центральній алеї, де розмістилися столи з крамом на будь-який смак: вишивані серветки та рушники, виготовлені власноруч дитячі іграшки, вироби з дерева, полімерної глини, картини вишиті бісером, браслети, прикраси виготовлені у техніці канзаши, топіарії,смаколики, — все це діти пропонували придбати за досить помірними цінами. Атмосфера на ярмарку була невимушеною і жвавою. «Купці» та «продавці» створили справжнє ярмаркове дійство.Благодійна акція припала до вподоби кожному: батьки залучили дітей до благодійної справи, діти посмакували випічкою, незмінним атрибутом Масляної – рум’яними, апетитними млинцями,пухкими верениками, а педагоги втішились позитивним настроєм своїх вихованців.
Беручи участь у благодійних ярмарках, інтернатівська родина відчула, що сила народу в його єдності. Лише тоді, коли ми разом – ми велика, непереможна сила. Пам’ятаймо: майбутнє нашої країни залежить від кожного з нас.

мас мас1 мас2 мас3 мас4 мас5 мас6

ТАЛАНТИ ЗІБРАЛИСЬ У «ВЕСЕЛЦІ»

Published by:

Щороку учні Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ст. ім. Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради беруть участь у районному огляді-конкурсі дитячої художньої самодіяльності «Веселка», який проходить у кіноконцертному залі «Дружба».
Інтернатівці вкотре довели жителям Гадяча, що в нашій школі – безліч талантів і нам є ким пишатися. Свій талант на районній сцені продемонстрували: Дмитро Лобода, старша група хореографічного ансамблю «Сонечко» (кер. Світлана Сватковська), вокальне тріо у складі Діани Урбанської, Єлизавети Москаленко та Олександри Авдєєнко, шкільний інструментальний ансамбль «Інтервал» (кер. Володимир Близнюк),учасники циркової студії «Цирк молодих» (кер. Петро Черничка) — Олександр Ветоха, Анна Бондаренко, Юрій Полуношний. Кожен виступ супроводжувався яскравим оголошенням номеру ведучими концерту – Альоною Филь та Ольгою Михнюк.
Наші діти відчули вдячність глядача, про що красномовно свідчили оплески, вигуки «Браво!» та «Молодці!», а їхні керівники мали право пишатися здобутками своїх вихованців.
вес вес1 вес2 вес3 вес4

ПОЧАТКІВЦІ ПРОВОДЯТЬ ВІДКРИТІ УРОКИ

Published by:

У рамках проведення тижня кафедри вчителів початкових класів Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату ім. Є.П. Кочергіна у 1 класі вчителем Харченко Людмилою Іванівною проведено урок природознавства з використанням інтерактивних технологій «Водойми рідного краю». Наймолодші учні школи мають більш розвинену зорову пам’ять, тому на уроці було використано багато таблиць, фотоілюстрацій, діаграм. На урок завітали жабки-подружки з міні-сценкою «Біля річки Псел». Учитель використовувала вправи «Погода», «Мозковий штурм», «Знайди зайве слово». Діти створювали картину з предметних малюнків «Біля річки».
***
У 4-Б класі вчителем Омельяненко Тетяною Віталіївною проведений відкритий урок «Я у світі» на тему «Навчання – основний обов’язок дітей». Мета уроку – донести до свідомості дітей, що навчитися вчитися, означає – підготувати себе до самостійного дорослого життя; розвивати допитливість, бажання збагачувати свій розум знаннями; виховувати інтерес до науки, працелюбність. На уроці учні вивчали, як взаємодіють люди в сім’ї, колективі, суспільстві, як знайти своє місце у житті.
У ході уроку діти показували свою майстерність у цікавих вправах та завданнях і зрозуміли, що вчитися потрібно протягом усього життя.
***
Учитель Божко-Федюніна Валентина Миколаївна провела відкритий урок української мови-урок розвитку зв’язного мовлення на тему «Загадковий світ птахів» у 2-Б класі.
На уроці діти вчилися складати загадки.
Учні відгадували загадки про птахів, дізнавалися які бувають загадки, їх види, вчилися складати загадку про лелеку, розгадували загадковий кросворд.

***

«У БАЙЦІ ЗВІРІ І ПТАХИ ПОВОДЯТЬСЯ, ЯК ЛЮДИ……ЧЕРПАЙТЕ МУДРІСТЬ ІЗ БАЙОК…»
Під час проведення тижня кафедри вчителів початкових класів Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату ім. Є.П. Кочергіна 24 лютого у 4-А класі вчителем Єрмаковою Антоніною Петрівною проведений відкритий урок із позакласного читання на тему «Байки Езопа». Мета уроку – розширення знань учнів про байку, як літературний жанр, вміння визначати головну думку-мораль байки, вчитися формулювати власну думку по відношенню до твору.
У ході уроку учні показували свою майстерність виразного, інтонаційного читання байок Езопа, зачитували цікаві біографічні відомості про першого байкаря. Школярі із задоволенням взяли участь у конкурсі «Знавці байок Езопа», бліцопитуванні «Скажи швидко» та тестуванні за байкою «Лисиця та Цап», яке включало у собі роботу над прислів’ями та фразеологізмами.

поч поч1 поч2 поч3єр1 поч4 поч5 єрпоч6

Published by:

У рамках проведення тижня кафедри вчителів початкових класів Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату ім. Є.П. Кочергіна 23 лютого у 3-А класі вчителем Чонковою Ларисою Степанівною проведений відкритий урок із літературного читання на тему «Музика Шевченкового слова». У ході уроку учні показували свою майстерність виразного читання віршів Тараса Шевченка, зачитували цікаві відомості з підготовлених ними презентацій. Третьокласники своїми відповідями доводили, що «хто вірші Шевченка прочитав, той багатший серцем став», а також розмірковували над тим, як твори Кобзаря вплинули на творчість В. Сухомлинського та інших письменників і поетів. Учні вільно висловлювали свої думки і почуття, яків вони відчувають читаючи Шевченка.

степ степ1 степ2

МУХА-ЦОКОТУХА НА НОВИЙ ЛАД

Published by:

Діти люблять казки і вірять у дива, які у них трапляються. Та найбільше діти люблять самі грати у казку. Учні 3-А класу Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна, на шкільній сцені, представили музичну казку по мотивам К. Чуковського «Муха-Цокотуха на новий лад».
Класовод Чонкова Л.С. та вихователі Онацька А.Б і Криворчук Т.С. нікого не залишили без ролі. Усі 27 учнів були задіяні у постановці. Тут і мушки-сестрички, і світлячок, і метелики, і сонечка, і бджілки, і продавці на базарі, і циганочки, і цвіркун із гусеницею, і тарган…
Юні актори грали з любов’ю і щирістю, а продумані декорації та гарні костюми додали особливого настрою казки і, як відмітила директор школи Беседа О.Г., дійсно казка вийшла «на новий лад», бо у Чуковського комашки порозбігалися від Паука-злодія, а тут всі разом, дружно допомогли Комарю визволити Муху.
Головна думка казки знайшла відгук у серцях кожного, хто долучився до цього чудового дійства в якості учасника чи глядача. Ідею казки можна сформулювати так: людина повинна мати друзів і обов»язково допомагати один одному, жити в гармонії з собою та світом.

мах мах1 мах2 мах3 мах4 мах5 мах6 мах7

Published by:

У центральній районній бібліотеці ім. Лесі Українки відбувся конкурс читців «Чистий промінь Лесиного слова», присвячений 145-ти річчю від дня народження геніальної поетеси. 58 дітей представляли 21 загальноосвітній заклад району.
Серед учасників були і учні Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату ім. Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради: Віолетта Дмитренко, Марія Коваль (7-Б кл.), Альона Филь (8-Б кл.), Тетяна Лут, Катерина Величко (10-Б кл.), Вікторія Щочка (11 кл.).
Приємно, що інтернатівці у своїх вікових категоріях показали найвищу майстерність у декламації творів Лесі Українки. Перші місця вибороли Марія Коваль та Альона Филь, Віолетта Дмитренко отримала диплом за ІІІ місце. Диплом за оригінальне виконання твору «Твої листи завжди пахнуть зов’ялими трояндами…» вручено Тетяні Лут.
лес лес1 лес2

Published by:

У рамках проведення тижня кафедри вчителів початкових класів Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату ім. Є.П. Кочергіна 22 лютого у 3-Б класі вчителем Калібердою Оксаною Леонідівною проведений відкритий урок української мови. Метою уроку було узагальнення та систематизація знань учнів теми «Іменник». Під час уроку учні демонстрували розвиток мислення, орфографічну пильність, увагу, зв’язне мовлення.
Завдання уроків української мови виховувати бажання учнів знати і вміти більше з рідної мови.У 2-А класі, вчитель Шаповал Олекасндра Дмитрівна, на уроці української мови вивчали написання великої букви у назвах держав, міст, сіл, вулиць, річок. Діти, здійснюючи уявну подорож по рідному краю,досліджуючи карту України та Гадяцького району, вчилися правильно писати назви держав, міст, сіл, вулич, річок. На урок до другокласників завітали герої книги Всеволода Нестайка «Лісова школа». Закріпляючи вивчене, учні виготовили свою першу візитну картку, на якій записали свої прізвища, імена, по батькові та домашню адресу.

ур ур1 ур3                                                          ур4

ВИКОРИСТОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПОДОРОЖУЮЧИ ПО СВІТУ

Published by:

Цікаве та різноманітне життя в учнів Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ст. ім. Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради. Люблять наші діти вивчати іноземні мови, бо розуміють, що у майбутньому зможуть використати свої знання, подорожуючи по світу та спілкуючись із іншими людьми.
У цьому навчальному році був проведений тиждень іноземних мов, у рамках якого вчителі кафедри іноземних мов показали відкриті уроки з учнями різних вікових категорій. Крім того школярі взяли участь у Всеукраїнських конкурсах «Олімпус» та «Гринвіч».

англ м англ1 англ2

Published by:

«Українські вечорниці» у ДОТ «Горизонт» свято особливо музичне і творче. Свої вміння, талант, фантазію, почуття гумору та відчуття дружби демонструють і діти, і дорослі.

DSC_0005 DSC_0011 DSC_0017 DSC_0021 DSC_0032 DSC_0040 DSC_0054 DSC_0062 DSC_0079 DSC_0105