Daily Archives: 05.07.2016

ЗАЦВІТЕ ЯБЛУНЕВА АЛЕЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Published by:

У рамках Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», команда джурівців «Гадяцькі вепри» Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради, взяла участь у благоустрої та озелененні подвір’я рідної щколи. Учні посадили яблуневу алею, яку присвятили поетичній перлині Гадяцького краю – Лесі Українці.

яб яб1 яб2

Published by:

Учні Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради, учасники команди «Гадяцькі вепри» Михайло Орос, Тетяна Лут (10-Б) та Владислава Потапенко (9-Б) виступили з пропозицією організувати прибирання центральної алеї Лесиного гаю. Джурівці оглянули територію улюбленого місця відпочинку гадячан та гостей міста, визначилися із об’ємом робіт та спланували роботу по упорядкуванні. А за кілька днів, разом з членами команди «Гадяцькі вепри», тут працювали учні 10-Б та 11 класів школи. Разом із педагогами вони вигрібали, вимітали, збирали сміття, упорядковували місця відпочинку.
Нагадаємо, що рій «Гадяцькі вепри» у 2015 році став переможцем у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), виборовши перше місце із 26 команд України.

лес лес1 лес2 лес3

Published by:

Головною формою роботи з обдарованою молоддю є участь учнів у роботі Малої академії наук. Із 2003 року в Гадяцькій спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ст. ім. Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради діє шкільне наукове товариство. У його складі працює 10 секцій: з географії, економіки, математики, української мови, української літератури, історичного краєзнавства, інформатики, медицини, англійської мови та фізики, науковими керінвиками яких є досвідчені вчителі-предметники школи-інтернату: Фесенко С.А., Кубар Н.Ф., Парака В.М., Ківшик Г.В., Бурлай О.Г., Касьян С.Л., Галушка Н.А., Хоменко Л.І. та Ілляшенко В.В. Цього року у ІІ-му турі конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт брали участь 6 учнів-членів МАН України. Дипломами ІІІ ступеня нагороджені роботи «Із вишивкою по життю» — автор учениця 9-Б класу Владислава Потапенко, секція українське народне мистецтво (науковий керівник – учитель української мови та літератури Ілляшенко В.В.) та «Життя і творчість Лесі Українки: крайовий аспект» — автор – учениця 11 класу Вікторія Щочка, секція української літератури (науковий керінвик – учитель української мови та літератури Касьян С.Л.). Грамотою Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА нагороджено Юлію Скляр, ученицю 11 класу за роботу «Динаміка розвитку «шкільних хвороб» серед учнів Гадяцького району», секція медицина, науковий керівник – учитель хімії та біології Бурлай О.Г. Учениця 10-Б класу Діана Урбанська зайняла ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика (вчитель Ревегук С.В.).

акад

Published by:

У 2015-2016 навчальному році у Гадяцькій спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради було проведено ІІ етап Всеукраїнських предметних олімпіад з 14 навчальних предметів, у яких взяли участь 342 учні, зокрема, з української мови і літератури – 57 учнів 7-11 класів, з англійської мови – 20 учнів 8-11 класів, з історії – 37 учнів 8-11 класів, з математики – 50 учнів 6-11 класів, з біології – 45 учнів 8-11 класів, з фізики – 16 учнів 8-11 класів, з географії – 32 учні 8-11 класів, з економіки – 5 учнів 9-11 класів, німецької мови – 2 учні з10-11 класів, з інформаційних технологій – 22 учні 8-11 класів, з правознавства – 6 учнів 9-10 класів, з зімії – 40 учнів 7-11 класів, з російської мови та зарубіжної літератури – 5 учнів 9-11 класів.
І місце зайняли 37 учнів, ІІ місце – 42 учні, ІІІ місце – 51 учень.
У ІІІ-му етапі Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад з базових дисциплін взяли участь 33 учні нашої школи і отримали 10 призових місць:
1. Юлія Ференц, 11 кл., німецька мова, ІІІ місце, вчитель Н.П. Москалець.
2. Катерина Москаленко, 9-А кл., російська мова та література, ІІІ місце, вчителі Т.О. Сидоренко, Л.М. Солодовник.
3. Вікторія Титаренко, 9-А кл., хімія/біологія, ІІІ/ІІ місце, вчителі О.Г. Бурлай, В.М. Парака.
4. Альона Микитенко, 9-А кл., українська мова та література, ІІІ місце, вчитель І. О. Микитенко.
5. Ірина Одинець, 10-Б кл., українська мова та література, ІІ місце, вчитель С. В. Ревегук.
6. Вікторія Щочка, 11 кл., українська мова та література, ІІІ місце, МАН секція «Українська література», ІІІ місце, вчитель С.Л. Касьян.
7. Юлія Козуб, 8 кл., географія, ІІІ місце, вчитель С.А. Фесенко.
8. Олександр Бондаренко, 10-А кл., географія, ІІ місце, вчитель С.А. Фесенко.
9. Михайло Степанович, 10-А кл., географія, ІІІ місце, вчитель С.А. Фесенко.

олім

ВІТАЄМО МИХАЙЛА РЕБРИКА – ПЕРЕМОЖЦЯ ІІ-го етапу всеукраїнської ОЛІМПІАДИ «DREAMECO»

Published by:

З метою виявлення та підтримки талановитої учнівської молоді, яка здійснює експериментальну й науково-дослідницьку роботу в галузі екології, Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Міжнародною школою «Меридіан» 7-8 квітня 2016 року в м. Києві в приміщенні Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді був проведений ІІ етап Всеукраїнської олімпіади «DreamECO» (Міжшкільний екологічний проект). До участі в олімпіаді були запрошені учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів і вихованці позашкільних навчальних закладів. Олімпіада проводилася у два етапи: І етап – відбірковий (заочний), ІІ етап – фінальний (очний). Проекти,відібрані для участі в «DreamECO», стосувались екологічних проблем і несли ідеї збереження природного середовища.
Учень 9-А класу Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П.Кочергіна Полтавської обласної ради представив свій науковий проект «Забруднення навколишнього середовища газовими свердловинами на Гадяччині» у номінації «Якість довкілля». За рішенням журі конкурсу Михайло став переможцем і нагороджений Дипломом І ступеня та отримав у подарунок планшет.
Вітаємо Михайла та його керівника проекту, вчителя фізики Людмилу Хоменко. Бажаємо їм натхнення, творчої наснаги, успіхів, досягнень та звершень, здійснення мрій та всього найкращого!

P.S.: Щиро дякуємо ветерану нафтогазової промисловості та автору книг про розвиток нафтогазової галузі на Гадяччині Віктору Павленку за надані матеріали.

хом хом1 хом3

БАТЬКИ – УЧАСНИКИ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ

Published by:

Педагогічний колектив навчального закладу разом із батьками, приділяють велику увагу вихованню у дітей морально-емоційної культури взаємовідносин.
Однією із форм співпраці з батьками є зустрічі-конференції. Батьківська конференція відбулася у Гадяцькій спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ст. ім. Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради. Аналіз роботи закладу за 2015-2016 навчальний рік зробила директор школи Ольга Беседа, зробивши акценти на основні завдання, якими сьогодні є виховання високорозвиненої, конкурентно-спроможної особистості з високим рівнем знань, навичок і вмінь.
На сьогодні кількість вихованців школи-інтернату становить 484 (дівчаток – 264, хлопчиків – 221). За соціальним статусом: 5 – діти-сироти, 2 дітей без батьківського піклування, 43 дитини виховують самі мами, 28 – напівсироти, 67 дітей із багатодітних родин, 10 дітей із вадами фізичного розвитку, 176 дітей з неповних сімей, 8 дітей мають статус постраждалих на Чорнобильській АЕС та 7 дітей переселенців із зони АТО, 10 вихованців, батьки яких учасники АТО та бойових дій. Більша чатина дітей навчається на відмінно та добре. Невстигаючих серед вихованців школи-інтернату – немає. Щоб діти добре навчалися, не перевтомлювалися, для цього у школі створені всі умови, серед яких оздоровчий комплекс із басейном та дитячий оздоровчий табір «Горизонт». Ольга Григорівна, звертаючись до батьків, наголосила, що не дивлячись на велику зайнятість, дорослим потрібно більше спілкуватися з дітьми, вислуховувати їх, радитися з ними і давати порадиїм .
Про підсумки навчально-методичної роботи у школі за цей навчальний рік доповіла заступник директора з навчально-методичної роботи Ірина Микитенко. Вона озвучила питання на які спрямовується система ннавчально-методичної роботи школи, зазначивши, що особлива увага у закладі приділяється роботі з обдарованими учнями та озвучила результати з предметних олімпіад та МАН. Заступник директора з виховної роботи Тамара Филь розповіла про виховну роботу у школі-інтернаті, а це проведення виховних заходів, концертів, участь учнів у різного роду творчих конкурсах, робота гуртків та спортивних секцій тощо.
Попереду літо, а літо – це не тільки повноцінний відпочинок, це ще й оздоровлення та виховання творчої, всебічно розвиненої особистості. Саме про організацію оздоровлення дітей у ДОТ «Горизонт» говорила завідувач табору Олена Глік. Цей рік в Україні оголошений роком англійської мови. У рамках І та ІІ змін працюватимуть групи іноземних мов (англійська, німецька). Це означає, що у таборі діти матимуть можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності (ігрових і концертних програмах, театральних виставах тощо). До роботи на мовних змінах залучатимуться не лише наші вчителі-мовники, а й волонтери-іноземці.
На конференції також обговорювалися питання харчування у шкільній їдальні та її реконструкція.
Завершилася конференція великим концертом інтернатівців. За творчість, талант та фантазію батьки аплодували дітям стоячи.

бат бат1 бат2 бат3 бат4 бат5 бат6

Published by:

Усім відомо, що для нормального росту і розвитку дитини харчування має бути корисним, збалансованим. Також важливо дотримуватися певного графіка прийому їжі. Оскільки дитина проводить у школі добру половину, а то й більшу частину свого дня, а для розумової та фізичної активності їй потрібна енергія, вона неодмінно повинна нормально харчуватися. Батьки учнів Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради можуть бути спокійними – їхня «радість» не залишиться голодною. За цим уважно слідкують і адміністрація навчального закладу, і кухарі.
І хто сказав, що в ресторані кухар має бути кращим, ніж у школі? У школі тепер майже як у ресторані – меню повторюється всього два рази на місяць і складається воно із борщів (пісних і м»ясних), супів (м»ясних, з галушками, з крупами, з макаронами і т.д.), картопля (пюре, тушена), каші (гречана, рисова, перлова, пшенична і т.д.), запіканки, пельмені, риба смажена, тушене м»ясо, гуляші, салати із капусти, буряка, консервовані і свіжі овочі і фрукти, оладки, булочки, пиріжки, печиво, цукерки, мед, компоти, соки, кисломолочні продукти тощо.
Кожного дня з ранього ранку працівники їдальні «чаклують» біля каструль, сковорідок, пателень і т. ін., щоб страви були смачними, а головне корисними. До того ж, раціон шкільної їдальні, розрахований саме на потреби зростаючого організму дитини. І кількість, тобто вага порції теж різна. Старшокласникам її збільшують. Якщо бажаєш добавки – будь-ласка, кухарі тільки будуть раді! У кожної дитини, звісно, свої смаки. Серед своїх улюблених страв школярі називають: творожну запіканку, картоплю пюре із куркою, суп із галушками, пельмені, плов, салат із буряку, тушену капусту, бутерброди із салом і часником, оладки з медом, пиріжки…
їд їд2

Published by:

Традиційними у Гадяцькій спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ст. імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради є свята-презантації на яке збираються учні, вчителі, батьки. Під час таких заходів присутні мають змогу познайомитися не лише із класом, а й із кожним учнем окремо, дізнатися про його успіхи, вподобання, інтереси. Отож усі діти різні, та водночас всі вони складають одну дружню родину класу.
Презентації відбулися у четвертих класах закладу.
4-А клас зібрав гостей на презентації під назвою «Моя країна – Україна», а 4-Б клас назвав свято — «Ми – одна родина».
Такі назви організатори заходів обрали не випадково, адже Україна починається з родини, з любові та поваги до старших, до однолітків. Лише той народ досягає добробуту і достатку, який пам’ятає імена своїх видатних прадідів, знає історію своєї держави, живе в мирі та злагоді.
Розповіді про клас перепліталися з піснями, танцями, грою на музичних інструментах, декламуванням віршів, веселими історіями із життя свого класу і школи. Учні люблять свій клас, свою школу і навчаються залюбки, тому що у майбутньому вони хочуть стати освіченими людьми, здобути хороші професії, прославити рідний край. Глядачі дякували артистам щирими оплесками.
Допомогли організувати свято-презентації класоводи А.П. Єрмакова, Т.В. Омельяненко, вихователі Ю.І. Терела, Ю.І. Жажка, Т.О. Боцула, М.О. Чирвон, педагог-організатор І.М. Москаленко, музичні керівники В.І. Близнюк та О.О. Олешко, хореограф С.С. Сватковська.
Велике спасибі батькам, які використали своє вміння і фантазію під час підготовки презентацій.
У 4-А класі 28 учнів – 14 дівчаток і 14 хлопчиків. Усі учні класу здібні, талановиті, веселі і працьовиті.
У 4-Б класі навчається 29 учнів. Із них 14 дівчаток і 15 хлопчиків. 11 учнів мають бали високого рівня. Це – Черкаський Д., Смаль В., Лисенко Т., Лобода Д., Черненко С., Ященко В., Шульга В., Баула О., Загорулько Т., Погрібняк С., Коленко А. 10 учнів досягли достатнього рівня. Отже потенціал класу великий. У майбутньому школярі намагатимуться його підвищити.

4 41 42

АТЕСТАЦІЯ ПЕДПРАЦІВНИКІВ

Published by:

Створення умов для ефективної діяльності педпрацівників відповідно до їх ролі в суспільстві, як зазначено в Національній доктрині, є пріоритетним напрямом державної політики щодо розвитку освіти. Чільне місце тут відводиться атестації педпрацівників, бо, як свідчить досвід, вона відіграє основну роль у становленні згуртуванні та вихованні творчого педагога, творчого колективу. Саме цьому була підпорядкована атестація в Гадяцькій спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради.
У 2015-2016 навчальному році у школі проатестовано 13 педагогічних працівників: Ревегук С.В. (вчитель української мови та літератури), Фесенко, С.А. (вчитель географії),
Бурлай О.Г. (вчитель хімії), Касьян С.Л.(вчитель української мови та літератури), Москаленко І.М.(вчитель музичного мистецтва),
Кондратьєва А.П. (вчитель математики), Ілляшенко В.В.(вчитель української мови та літератури), Тіщенко Н.М. (вихователь), Стороженко О.В., Козаченко В.С., Іщенко О.В., Шийка В.М.(вчителі фізичного виховання). Педагогічні працівники результати своєї пошуково-творчої роботи узагальнили у методичних розробках та підготували портфоліо.
Щиро їм зичимо творчих успіхів,здоров»я та натхнення на ще кращі здобутки!

ат ат1 ат2 ат3 ат4 ат5

ЗНАЙ НАШИХ!

Published by:

Вчитель історії, керівник команди інтелектуалів «Родом із 90-х», керівник історико-краєзнавчого музею Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради Наталія Анатоліївна Галушка нагороджена грамотами Департаменту освіти та науки Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавського центру туризму і краєзнавства. Нагороди Наталія Анатоліївна отримала за значну роботу із залучення учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини українського народу, виховання юних патріотів засобами музейної педагогіки, популяризацію музейної справи у навчальному закладі. Команда інтелектуалів «Родом із 90-х» є цьогорічним володарем Кубку «Сова мудрості» від міського голови Гадяча та неодноразовим переможцем у міських, районних, обласних змаганнях.

гал гал1