ГАДЯЧ-МІСТО КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ

З метою формування національної свідомості, виховання любові до рідної землі, її історії, відновлення і збереження історичної пам’яті учні 7-Б класу під керівництвом вихователів Чайки Н.О., Терешкевич Т.М. підготували і провели усний літературний журнал «ГАДЯЧ-МІСТО КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ». Вони розповіли про історію рідного краю, починаючи зі скіфських часів, про давньоруські поселення періоду Київської Русі, про будівництво в ХІ столітті оборонної лінії та виникнення Гадяцького городища.

Учні 5-6 класів дізналися про те, що вже у ХІІ столітті Гадяч перетворюється на одне з  найвизначніших міст України, а з 1663 по 1668 рр. гетьман Іван Брюховецький переніс сюди свою резиденцію, зробивши Гадяч на 5 років столицею Лівобережжя. Цікавою була розповідь про видатних діячів Гадяччини – Михайла Драгоманова, Олену Пчілку, Лесю Українку.

Ми гордимося славним історичним минулим нашого рідного краю і пам’ятаємо, що є нащадками вільного козацького роду гетьманської столиці.        Гадяч